You are currently viewing Zarządzanie sobą i czasem – sprawdź nasze szkolenie!

Zarządzanie sobą i czasem – sprawdź nasze szkolenie!

Jeśli chcesz rozwinąć swoją firmę czy uzyskać jakiś certyfikat, bądź efektywnie łączyć życie zawodowe z osobistym musisz posiadać umiejętność zarządzania sobą i swoim czasem

Czym jest zarządzanie sobą i czasem?

Zarządzanie sobą to umiejętność panowania nad swoimi myślami i emocjami, a także motywacjami do podejmowania określonych działań w danym czasie. Co więcej to także zdolność do zarządzania swoją energią, sterowania swoimi nawykami oraz delegowania część zadań na inne osoby. W skrócie ujmując zarządzanie sobą i swoim czasem nie jest pojęciem wyłącznie praktycznym. Przede wszystkim jest to odpowiedni mindset i właściwe ukierunkowanie energii własnej na konkretne czynności. Z kolei te działania mają doprowadzić do realizacji Twojego wymarzonego celu.

„Nie mam czasu”

Jedną z najczęstszych wymówek na brak podejmowania działania jest „brak czasu”. Argument ten często pada w sytuacjach, gdy właśnie brakuje umiejętności zarządzania sobą i swoim czasem. Kiedy nie umiesz zarządzać sobą powstrzymują Cię przed działaniem nie tylko faktyczne przeszkody, takie jak rzeczywisty brak czasu czy środków finansowych. Do działania przystępują również Twoje wewnętrzne opory, obawy, brak motywacji czy energii do podjęcia działania.

Pamiętaj o tym, że pewne rzeczy w Twoim życiu nie wydarzą się, jeśli ich wcześniej nie zaplanujesz.

Jesteś mistrzem działania na ostatnią chwilę? Czy to się opłaca? Zwłaszcza w kwestiach, na których rzeczywiście Ci zależy. Chcesz pojechać na wakacje ze znajomymi w atrakcyjne miejsce? Jeśli tego nie zaplanujesz to może się zdarzyć, że Wasze urlopy wypadną w zupełnie innych terminach. Znowu zostanie Wam tylko weekend na działce u dziadków. Chesz zorganizować urodziny dziecka w atrakcyjnym miejscu? Być może nie będzie takiej możliwości w dogodnym terminie? Zależy Ci na obejrzeniu ważnego meczu lub sztuki teatralnej? Musisz pomyśleć wcześniej o biletach.

Planowanie ułatwi Ci także zwykłe codzienne życie. Zaplanowanie posiłków na cały tydzień ogranicza stres Twój i rodziny nękanej pytaniami co dzisiaj zjemy. Co więcej zrobisz przemyślane zakupy, nie będziesz marnować jedzenia i wydawać pieniędzy na rzeczy, które nie są Ci potrzebne. Harmonogram i stosowanie kilku „smart” zasad ułatwi Ci panowanie nad domowymi obowiązkami i pomoże ogarnąć chaos. Zaangażowanie rodziny w  planowanie odciąży Cię też w podejmowaniu decyzji i braniu za nie odpowiedzialności.

Zaplanuj swój dzień

I w końcu planowanowanie zadań zawodowych i prywatnych. Jak to zrobić, żeby nie być codziennie przytłoczonym brakiem czasu i nadmiarem spraw? Warto zacząć od zrobienia ich listy. Spróbuj! Przestaną być takie przerażające jeśli zobaczysz je zapisane. Wykreślając je jedno po drugim, będziesz czuć zadowolenie z siebie i wzrośnie Towje poczucie sprawczości. Jeśli jeszcze nadasz im właściwe priorytety, nie zostaniesz z najważniejszymi i bywa, że najtrudniejszymi zadaniami, na koniec dnia, kiedy jesteś zmęczony/a i nie masz już poprostu siły na to, by je zrobić.

Czy warto zaplanować dzień, tydzień, miesiąc, rok? Pewnie, że warto! Oczywiście zdarzy się i tak, że plany trzeba będzie zmienić albo zapomnimy o imieninach szefa, czy teściowej mimo, że były zapisane „boldem” w kalendarzu. Ale to już historia o oporach i wewnętrznych przeszkodach oraz różnych obiektywnych czynnikach na które nie mamy poprostu wpływu.

Bywa jednak, i czasami trzeba się z tym poprostu pogodzić, że zwyczajnie „zawalimy” jakąś sprawę. Jak sobie radzić z takimi sytuacjami przed osobami, które na nas liczyły? Jak radzić sobie z nagatywnymi myślami o sobie w takiej sytuacji? To nie jest łatwe ale zwykle nie jest to tak dramatyczne wydarzenie jak nam się wydaje. Jak wybrnąć z takiej sytuacji? Są na to sposoby. Ich stosowanie wymaga praktyki i świadomości.

To tylko kilka podstawowych aspektów zarządzania sobą i czasem.

Pamiętaj, zarządzanie sobą i czasem poprawi Twoją efektywność, da Ci poczucie sprawczości, satysfakcję, zwiększy motywację do działania. Pozwoli dobrze wykorzystać własną energię, uniknąć poczucia przeciążenia i ciągłego stresu. Być może poprawi rodzinne relacje.

smart ZARZĄDZANIE SOBĄ I CZASEM

Szkolenie smart2know ZARZĄDZANIE SOBĄ I CZASEM to idealny sposób na poznanie sprawdzonych technik zarządzania czasem, które można od razu wprowadzić w życie, aby zyskać 2-3 godziny produktywnej pracy lub wolnego czasu.  Umiejętność „smart” zarządzania czasem i sobą decyduje o powodzeniu podejmowanych przedsięwzięć bardziej niż cokolwiek innego.  Im efektywniej wykorzystujesz swój czas, tym więcej możesz osiągnąć.

Sprawdź program szkolenia smart2know i zapisz się już dziś!

Wiesz już gdzie i kiedy, a przede wszystkim za co pojedziesz na wakacje? Warto o tym pomyśleć już teraz 🙂

Dodaj komentarz