You are currently viewing Szkolenia online – dlaczego warto na nie postawić?
SZKOLENIA ONLINE

Szkolenia online – dlaczego warto na nie postawić?

Szkolenia online – dlaczego warto na nie postawić? Pandemia COVID zmieniła wiele sfer życia, przenoszą je na czas lockdown’u do świata VR. Nie tylko pracowaliśmy, ale uczyliśmy się online, początkowo nie do końca świadomi zalet kursów w zdalnej formule. Jakie zalety mają szkolenia online?

Skuteczność szkoleń online

Podstawowym celem każdego szkolenia jest przekazanie i zapamiętanie przez uczestników jak największej puli informacji. Kursy online przyspieszają przyswajanie wiedzy i zapewniają dostęp do ogromnej ilości danych. Szkolenia smart2know.pl są tak skonstruowane, aby efektywnie i skutecznie wykorzystać 3-4 godziny na przekazanie najbardziej istotnych informacji uczestnikom.

Efektywność kursów online

Czy wiesz, że kompleksowy program szkoleniowy prowadzi do wzrostu przychodu na pracownika nawet o ponad 200%? Jeśli chcesz być na bieżąco i posiadać wykształconą kadrę powinieneś przeznaczyć na podnoszenie kwalifikacji każdego pracownika minimum 5 min szkolenia dziennie. Miesięcznie to minimum 100 minut. Aby efektywnie wykorzystać cenny czas warto skorzystać ze szkoleń online. Na przykład w smar2know.pl prowadzimy takie kursy w czasie 3-4 godzin przekazując kompleksową wiedzę w przysłowiowej „pigułce”. Przy szkoleniach online nie tracisz czasu na dojazdy czy noclegi – wystarczy tylko kliknąć przesłany link i połączyć się z wykładowcą.

Co więcej, szkolenia online wiążą się z niższymi wydatkami, ponieważ ograniczasz następujące koszty:

  • Wynajem zewnętrznego trenera na kilka dni, szczególnie jeśli chcesz przeszkolić większy zespół,
  • Koszty podróży i ewentualnych noclegów trenera i pracowników,
  • Alternatywny koszt pracy utracony na czas szkolenia jest niższy w przypadku 4-godzinnego kursu online versus 2-dniowe szkolenie stacjonarne,
  • Dystrybucja i przechowywanie materiałów – w wersji elektronicznej to oszczędność papieru, miejsca oraz łatwy i szybki dostęp.

Czy kusy online zastąpią szkolenia stacjonarne?

Zdecydowanie nie. Ale z pewnością stanowią dla nich atrakcyjną alternatywę. Szkolenia online mają swoje niedoskonałości, takie jak wymaganie większej koncentracji uwagi i samodyscypliny ze strony uczestników. Jednak zalety formuły zdalnej czynią ze szkoleń online świetne rozwiązanie na podnoszenie kompetencji pracowników szczególnie w dobie kryzysu.

Poznaj naszą ofertę i skontaktuj się z nami! W smart2know.pl przygotujemy szkolenia dostosowane do Twoich potrzeb i potrzeb Twojego zespołu.

Dodaj komentarz