You are currently viewing Czy warto popracować nad harmonogramem reklam w Google Ads?

Czy warto popracować nad harmonogramem reklam w Google Ads?

Jaki jest optymalny budżet, który warto przeznaczyć na marketing internetowy? To zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z nich może być harmonogram reklam.

Sprawdź kiedy warto ustawić harmonogram wyświetlania reklam.

Jeśli masz naprawdę duży budżet możesz wyświetlać swoje reklamy przez całą dobę. Może zdarzyć się, że klient szuka informacji o twojej usłudze w internecie w środku nocy. Ale czy to ma sens?

Może w Twoim przypadku lepiej „wyświetlać” się tylko w określone dni lub w godzinach otwarcia Twojej firmy, kiedy możesz odpowiadać na pytania klientów.

Jak to działa?

Możesz użyć harmonogramu reklam, aby:

  • określić godziny lub dni tygodnia, kiedy chcesz wyświetlać reklamy;
  • ustawić dostosowania stawek, by zwiększać je lub zmniejszać w wybrane dni lub godziny.

Domyślnie kampanie Google Ads mają ustawienie „Wyświetlaj reklamy codziennie i o każdej porze”. Jeśli nie ustawisz harmonogramu Twoje reklamy wyświetlają się każdego dnia, przez całą dobę. Może się zdarzyć tak, że Twój budżet zostanie wykorzystany zanim wstaną Twoi właściwi klienci. Na przykład oferujesz usługi dla firm, które pracują zwykle w godzinach od 7-17. Jeśli nie ustawisz godzin i dni wyświetlania reklam, a twój budżet jest niewielki, mogą go pochłonąć przypadkowe nocne kliknięcia.

Pamiętaj, że jeśli nikt nie wyszukuje Twoich słów kluczowych w określonym czasie lub dniu, Twoje reklamy nie powinny się wyświetlać. Jednak trudno dobrać słowa kluczowe tak, aby uniknąć przypadkowych kliknięć, zwłaszcza jeśli nie wypracujesz katalogu słów wykluczających.

Powody dla których warto mieć ustawiony harmonogram reklam:

  • Kontrola nad wyświetlaniem reklam: Harmonogram pozwala określić, kiedy i w jakich dniach oraz godzinach Twoje reklamy będą wyświetlane. Dzięki temu możesz zoptymalizować kampanię, dostosowując jej zasięg do godzin, w których Twoja grupa docelowa jest najbardziej aktywna. Możesz również uniknąć wyświetlania reklam w godzinach, w których nie przyniosą one spodziewanych rezultatów.
  • Oszczędność budżetu: Harmonogram pozwala skonfigurować reklamy tak, aby były wyświetlane tylko wtedy, gdy są najbardziej efektywne. Dzięki temu można zaoszczędzić budżet, rezygnując z reklamowania się w mniej korzystnych godzinach lub dniach tygodnia.
  • Dostosowanie do zachowań użytkowników: Analizując dane o wydajności reklam w różnych godzinach i dniach, możesz lepiej zrozumieć zachowania użytkowników i dopasować harmonogram reklam do ich preferencji. Jeśli na przykład zauważysz, że większość Twoich konwersji następuje w weekendy, możesz skonfigurować harmonogram tak, aby zwiększyć eksponowanie reklam w tych dniach.
  • Testowanie skuteczności: Harmonogram pozwala przeprowadzić eksperymenty i testować, które godziny lub dni tygodnia generują najlepsze wyniki dla Twoich reklam. Dzięki temu można dostosować strategię i zoptymalizować kampanię, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty.
  • Przeciwdziałanie marnowaniu budżetu: Bez harmonogramu reklamy mogą być wyświetlane niezależnie od wyników, co może prowadzić do marnowania budżetu na słabo wydajne godziny. Korzystając z harmonogramu, możesz wykluczyć takie godziny lub dni, które nie przynoszą oczekiwanych rezultatów, i skupić swoje środki na bardziej efektywnych okresach.

Warto pamiętać, że skuteczność harmonogramu reklam zależy od wielu czynników, takich jak branża, grupa docelowa, zachowania użytkowników itp. Dlatego ważne jest regularne monitorowanie i optymalizacja kampanii w oparciu o dostępne dane analityczne.

Ważne:

Harmonogram wyświetlania reklam nie jest kompatybilny z inteligentnymi kampaniami produktowymi ani z kampaniami promującymi aplikacje.

Jak optymalizować reklamy dowiesz się na szkoleniu Digital marketing już 31 stycznia.

 

Dodaj komentarz