You are currently viewing Menadżer szczęścia :)

Menadżer szczęścia :)

Wśród naszych czterech filarów umieściliśmy wellbeing. Dlaczego?

Zacznijmy od tego co to znaczy. Pojęcie pochodzi od dwóch angielskich słów „well” – dobrze i „being” – bycie, co w języku polskim przekłada się na dobrostan. O czyj dobrostan nam chodzi?

Wierzymy, że dobra firma to nie tylko wysokie przychody, ładne biura i dobre samochody. To również zadowoleni pracownicy. Skąd to zadowolenie się bierze? Jak się okazuje nie jest to tylko kwestia zarobków ale również relacji w pracy, poczucia jej sensu i poczucia, że pracodawca dba o pracowników. Jeśli nie dba, traktują go podobnie i jeśli tylko trafi im się lepsza oferta pracy odchodzą z obecnej. Czasami nawet bez pożegnania. To tylko jeden z powodów dla których wellbeing, czyli dbanie o dobrostan pracowników w firmie, jest ważny.

Nie wszyscy pracodawcy są do tego przekonani. Co ciekawe nie zawsze działania z tego zakresu doceniają również pracownicy. Dlatego osoby, które chciałyby zająć się wellbeingiem  w swoich firmach stoją przed dużym wyzwaniem. Ale jest o co walczyć, gdyż osoby zajmujące się wellbeingiem w firmie pełnią funkcję menadżerów szczęścia :).

Często zaczynają bez budżetu (bariera po stronie pracodawcy) i przy dużym oporze pracowników (brak czasu). Jednak okazuje się, że po pierwszych udanych przedsięwzięciach, wszyscy chcą tych działań więcej.

Jak się zabrać do tych działań?

Kilka rad na początek.

  1. Postaraj się o sojuszników.
  2. Zbadaj możliwości i potrzeby.
  3. Zrób dobry plan.
  4. Zadbaj o komunikację.
  5. Wdrażaj działania.
  6. Nie zapomnij o podgrzewaniu atmosfery.

Czy potrzebujesz więcej informacji jak się do tego zabrać?

Jeśli próbowałeś już swoich sił we wdrażaniu nowych przedsięwzięć w organizacji, poradzisz sobie. Jeżeli możesz poczekać – zapraszam na kolejne odcinki bloga. Chcesz,  już w przyszłym roku realizować te działania – zapraszamy na nasze szkolenie Wdrażanie działań z zakresu zdrowia w pracy.

Dbanie o dobrostan pracowników jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Jeśli nie jesteś jeszcze do tego przekonany to prawdopodobnie nie ma jeszcze takich działań w Twojej firmie.

Odpowiadając na pytanie zadane na początku – o czyj dobrostan nam chodzi? Oczywiście  pracowników ale też zarządu i właścicieli firmy. Życie w dobrostanie służy każdemu i jest na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko się tym zająć. Zatem … Menadżerowie szczęścia do dzieła!

Dodaj komentarz